13.3 C
Kėdainiai

Nuo kitos savaitės testuosis pradinukai

Naujausios naujienos

Nuo gegužės 3 dienos į mokyklas einantys pradinių klasių mokiniai turės testuotis. Praeitą savaitę įvykdžius mokyklų apklausą paaiškėjo, kad rajone iš visų 93 klasių, kuriose mokosi 1700 pradinių klasių mokinių, kontaktiniu būdu apsisprendė mokytis 91 klasė visose rajono mokyklose.

Vyriausybė nutarė, kad testuotis reikės tik mokiniams ir mokyklų darbuotojams, kurie dirba kontaktiniu būdu. Reikalavimo testuotis namų ūkiams (tėvams ir artimiesiems) nebeliko. Mokiniai periodiškai testuosis savo mokyklose.

Vaikai bus testuojami grietuoju antigenų testu. Šiuo testu galima greitai nustatyti, kas turi aktyvią infekciją, o tai yra būtina sąlyga epidemiologinei situacijai valdyti.

Greitasis antigenų testas būtų atliekamas 3-4 dienas, maždaug 1 kartą per savaitę mokykloje. Per 15-20 minučių bus gautas atsakymas. Antigeno testas yra toks paprastas, kad imant mėginį bus vos pakutenamas nosies landos kraštelis.

Testavimą organizuos Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centras. Visuomenės sveikatos biuro specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokyklose, prisidės prie testavimo organizavimo ir koordinavimo. Savivaldybėje yra nutarta, kad suformuoti tokias mini komandas, kuriuose dirbs visuomenės sveikatos biuro ir paskirtas asmens sveikatos priežiūros įstaigos specialistas bei vienas iš mokyklos darbuotojų.

Testavimas vietoje yra papildomas milžiniškas krūvis ir taip apkrautiems sveikatos priežiūros įstaigų kolektyvams.

Šią savaitę yra derinamos visos detalės ir realios galimybės, sudaromi testavimo grafikai. Turime įvertinti ir tai, kad vyksta ir skiepijimo procesas. Jį atlieka tos pačios įstaigos.

Lietuvos Respublikos vyriausybė svarsto ir penktų – vienuoliktų klasių grįžimą taip pat gegužės mėnesio pradžioje.

Susitikime su LSA vadovais vakar premjerė Ingrida Šimonytė patvirtino, kad savivaldybė galės pati spręsti dėl to, kada tai padaryti, kaip organizuoti grįžimo ir testavimo procesą bei užtikrinti saugumo reikalavimus. Jos teigimu, savivaldybės galės priimti sprendimus dėl mokinių grįžimo atsižvelgusios į konkrečią epidemiologinę situaciją.

„Mišrus mokymosi būdas kai dalis vaikų yra klasėje, o dalis dirba per nuotolį labai apsunkina mokytojų darbą, nes vienoje klasėje bus vaikų būtų vaikų besimokančių ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu“, − sako „Ryto“ progimnazijos direktorius Albinas Stankevičius.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius prašo visus įstaigų vadovus ir priimant sprendimus prašo vertinti ir epidemiologinę situaciją ir labai atsakingai priimti visus sprendimus.

Abiturientai grįžta į mokyklas nuo gegužės 3 dienos. Rajone bus tęsiamas abiturientų vakcinavimas. Norinčius skiepyti pakvies šeimos gydytojas. Tai užtikrintų didesnį saugumą per konsultacijas ir būsimus egzaminus. Nepriėmusiems skiepo abiturientams taip rekomenduojama testuotis kas 7-10 dienų registruojantis savarankiškai per www.1808.lt (pasirinkę profilaktinį testavimą).

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia