test
17.3 C
Kėdainiai

Prezidentas pasirašė dekretą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo

Naujausios naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasirašė dekretą Dėl nepaprastosios padėties paskelbimo.  

Nepaprastoji padėtis šalyje įvedama dėl Rusijos Federacijos veiksmų, kurie kelia grėsmę pirmaeiliams Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesams, be kita ko, susijusiems su patikima valstybės sienos, sudarančios ir Europos Sąjungos išorinės sienos dalį, kontrole ir apsauga.

Nepaprastosios padėties įvedimo tikslas – pašalinti grėsmę visuomenės rimčiai užtikrinant už visuomenės saugumą ir viešąją tvarką atsakingų institucijų ir tarnybų veiklą operatyviai reaguojant į galimus neramumus ir galimas provokacijas, susijusias su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos teritorijose sutelktomis didelio masto karinėmis pajėgomis.

Šiuo dekretu Prezidentas šaukia neeilinę Lietuvos Respublikos Seimo sesiją, kuri turi prasidėti ne vėliau kaip per 24 valandas nuo šio dekreto paskelbimo ir teikia Seimui tvirtinti neeilinės Seimo sesijos metu šiuo dekretu paskelbtą sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo.

Dekretu nepaprastoji padėtis visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje įvedama laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 24 d. 13 valandų 00 minučių iki 2022 m. kovo 10 d. 24 valandos 00 minučių.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia