12.7 C
Kėdainiai

„Luminor“ suteikė 34,2 milijono eurų finansavimą žemės ūkio prekių ir paslaugų bendrovei „Dotnuva Baltic“

Naujausios naujienos

„Luminor“ tapo pagrindiniu sėklų gamybos, žemės ūkio technikos, grūdų, fermų įrangos prekybos ir serviso bendrovės „Dotnuva Baltic“ banku ir užtikrino pastarajai 34,2 mln. eurų finansavimą. Didžiausiai Baltijos šalyse žemės ūkio ir maisto gamybos grupei „Linas Agro Group“ priklausanti „Dotnuva Baltic“ kreditus skirs įmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje apyvartinėms lėšoms, naujo sėklų sandėlio statybai Lietuvoje bei žemės ūkio technikos nuomos verslo plėtrai.   

„Dotnuva Baltic“ veikia itin sparčiai evoliucionuojančiame segmente, kuriame parduodamos ne tiek prekės, kiek nuolat atsinaujinančios žinios. Tokioje dinamiškoje aplinkoje „Dotnuva Baltic“ išsiskiria profesionalumu ir nuolatiniu tobulėjimu, todėl labai palankiai vertiname jų perspektyvas ir esame nusiteikę palaikyti ilgalaikius santykius. Turėdama tvirtesnį finansavimo rezervą bendrovė galės ne tik greičiau reaguoti į besikeičiančią rinką, bet ir pasiūlyti itin palankias sąlygas jų siūlomą techniką, įrangą ir paslaugas perkantiems ūkininkams. Svarbu ir tai, kad bendradarbiavimas su „Dotnuva Baltic“ dar labiau sustiprins saitus su „Linas Agro Group“, prie kurios transformacijos „Luminor“ taip pat prisideda“, – sakė „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas.

„Luminor“, kartu su dviem didžiausiais Lietuvos bankais, šių metų liepą „Linas Agro Group“ suteikė sindikuotą paskolą maisto pramonės grupei „KG Group“ įsigyti.

„Žemės ūkis sparčiai pildosi išmaniais sprendimais ir technologijomis, tuo pat metu auga ir investicijų, finansavimo poreikis. Tačiau jis ir toliau išlieka cikliškas bei priklausomas nuo išorės faktorių, todėl išmanyti ir įvertinti rinkos segmentų tendencijas ir perspektyvas tampa vis didesniu iššūkiu. Mūsų investicijos į sertifikuotų sėklų gamybos bazę, esamų ir naujų technikos veiklų plėtrą yra svarbi sąlyga, kuri leis subalansuoti ir toliau sėkmingai auginti verslą trijose Baltijos šalyse. Būdamas stiprus žaidėjas visose Baltijos šalyse, „Luminor“ išsiskiria unikalia darbo su žemės ūkio sektoriaus klientais patirtimi, todėl tikiu, kad toks partneris mums padės išlaikyti ir įtvirtinti „Dotnuva Baltic“ lyderystę Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje“, – sakė „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys.

Iki šiol „Luminor“ su „Dotnuva Baltic“ bendradarbiavo per savo antrinę įmonę „Luminor Lizingas“, kuri finansavo ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms „Dotnuva Baltic“ parduodamą žemės ūkio techniką. „Dotnuva Baltic“ atstovauja garsius žemės ūkio technikos gamintojus „Case IH“, „Agrifac“, „Kverneland“, „MacDon“ ir kt. Bendrovė projektuoja ir stato grūdų saugojimo bei ruošimo objektus „Cimbria“, „Bin“, melžimo robotus „Boumatic“ ir kitą fermų įrangą, reguliuojamo drenažo įrangą. Svarbi verslo šaka yra sertifikuotų žemės ūkio sėklų „Dotnuva Seeds“ ruošimas, įmonėje veikia vienas didžiausių sėklų fabrikų Baltijos šalyse.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia