test
25.3 C
Kėdainiai

Lašišinių žuvų labui – žvejybos taisyklių pakeitimai

Naujausios naujienos

Šiandien įsigaliojo Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimai, kurie padės užtikrinti lašišų ir šlakių apsaugą jų migracijos metu tuose Nemuno ruožuose, kuriuose šios žuvys neteisėtai žvejojamos užkabinamuoju būdu. 

„Esu tikras, kad šie žvejybos taisyklių pakeitimai, taip pat pastaruoju metu nustatyti ir numatomi verslinės žvejybos Kuršių mariose apribojimai apsaugos šimtus lašišų bei šlakių ir ateityje galėsime džiaugtis gausesniais jų ištekliais“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. 

Svarbiausias pakeitimas – minėtųjų taisyklių 6 priedo papildymas draudimu žvejoti nuo liepos 1 d. iki gruodžio 1 d. (intensyviausios lašišų ir šlakių migracijos metu) Nemune nuo Meškupio žiočių iki 150 m aukščiau Dubysos žiočių ir nuo Piliakalnio upelio žiočių iki Upesnio žiočių. Mat pirmosios lašišos Nemune pasirodo jau liepos mėnesį ir laukdamos neršto apsistoja prie Jūros, Dubysos, Nevėžio, Neries ir kitų upių žiočių. 

Tose Nemuno atkarpose, kuriose ligi šiol žvejyba buvo draudžiama iki lapkričio 1 d. (Jūros, Nevėžio upių žiotyse ir 100 m žemyn palei dešinįjį krantą bei atkarpoje nuo Kauno žiemos uosto iki Neries žiočių), šis draudimas pratęsiamas iki gruodžio 1 d. 

Aplinkosaugininkai primena, kad nuo šių metų Nemune leidžiama gaudyti tik po neršto grįžtančias į jūrą lašišas – nuo gruodžio 26 d. iki balandžio 30 d. Nuo gegužės 1 d. iki rugpjūčio 31 d. ir nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d. lašišų ir šlakių žvejyba draudžiama visose upėse. 

Šiandien visoje šalyje prasidėjusi kasmetė tradicinė aplinkosauginė akcija „Lašiša“ yra skirta lašišoms ir šlakiams apsaugoti jų migracijos ir neršto vietose. Ji vyks iki lapkričio 15 d.

Aplinkos ministerija

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia