18.3 C
Kėdainiai

Kviečiame į Česlovo Milošo festivalio-2020 atidarymą

Naujausios naujienos

2020 m. birželio 30 d., antradienį, 17.30 val. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre (Senosios Rinkos a. 12) vyks jau ketvirtąjį kartą organizuojamo Česlovo Milošo (Czesław Miłosz) festivalio atidarymas.

Č. Milošo festivalio-2020 atidarymo metu vyks:

  • Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė 2019“ nugalėtojų apdovanojimai.
  • Diskusija „Tėvynės ieškojimas gimtojoje Europoje“. Dalyvauja – poetas, publicistas prof. Tomas Venclova ir dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyr. redaktorius, vienas iš Solidarumo judėjimo Lenkijoje lyderių Adamas Michnikas (Adam Michnik). Moderuoja – Donatas Puslys (Vilniaus politikos analizės institutas).
  • Sauliaus Petreikio, Andrės Makerio (Andre Maaker) (Estija) ir Laimos Jansonės (Laima Jansone) (Latvija) koncertas „Trys upės“.

Kėdainių krašto muziejaus rengiamas Č. Milošo festivalis organizuojamas 2020 m. birželio 30 d. ir 2021 m. gegužės−birželio mėn., kai minėsime 110-ąsias Č. Milošo gimimo metines. Viso festivalio metu vyks diskusijos, bus pristatomi istorikų ir literatūrologų pranešimai, klasikinės, džiazo, šiuolaikiškai aranžuotos lietuvių ir kitų tautų liaudies muzikos koncertai. Pirmą kartą festivalio dėmesio centre bus ne tik Č. Milošo, bet ir kito iškilaus lietuvių kilmės intelektualo Ježio Gedroyco (Jerzy Giedroyc) asmenybė, todėl festivalio renginiai vyks ne tik Kėdainiuose, bet ir Molėtų krašte.

Pagrindinis festivalio rėmėjas − Lietuvos kultūros taryba, rėmėjas − Kėdainių rajono savivaldybė, partneriai – J. Gedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumas, Krokuvos Jogailaičių universitetas, Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijoje, Lenkijos institutas Vilniuje, Molėtų krašto muziejus.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia