13.3 C
Kėdainiai

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Tylos ir solidarumo valanda“

Naujausios naujienos

Kėdainių rajono savivaldybė prisijungia prie akcijos „Tylos ir solidarumo valanda“ ir kviečia visus rajono gyventojus, įstaigas bei organizacijas gruodžio 23-ąją simboliškai nuo 19 iki 20 val. užgesinti šventines puošmenas, išjungti kalėdinių eglučių šviesas bei tylos minute pagerbti tiesiogines ir netiesiogines „COVID-19“ aukas. Kūčių išvakarėse sustokime ir išreikškime solidarumą su tais, kam COVID-19 pandemija tapo netekčių ar sunkių išbandymu laikotarpiu.

Prieš pat didžiąsias žiemos šventes akciją inicijavę Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacija visus šalies gyventojus šią valandą kviečia sustoti ir susimąstyti. Svarbus simbolinės tylos ir solidarumo valandos akcentas – pirmoji jos minutė taps tylos minute, skirta pagerbti tiek nuo „COVID-19“ infekcijos mirusius žmones, tiek ir netiesiogines koronaviruso aukas – žmones, kurių didžiąja dalimi netekome todėl, kad dėl sveikatos sistemai kilusių iššūkių ar kitų pandemijos sukeltų aplinkybių jie laiku nesulaukė kokybiškos medicinos pagalbos arba ji buvo ribota.

Kartu su solidarumo išraiška akcija „Tylos ir solidarumo valanda“ turėtų paskatinti susimąstyti ir tuos, kurie nenori ar nepajėgia atsisakyti įprastinio gyvenimo tempo bei ritmo nuolat bėgant.

Šiuo kvietimu analogiško veiksmo tikimasi iš prekybos centrų, parduotuvių, visų viešųjų įstaigų ir organizacijų, įmonių bei visų šalies žmonių.

„Jei mūsų nelabai veikia vaizdai iš ligoninių, iš visų pusių sklindantys prašymai ir raginimai, kviečiu šią tylos ir susikaupimo valandą paprasčiausiai apsidairyti aplinkui ir pažvelgti į šalia esančių artimųjų veidus. Juk taip paprasta – sustoti privalome dėl savęs ir dėl jų. Tai – kiekvieno mūsų asmeninė atsakomybė, kurią jausdami ir ėmęsi atitinkamų veiksmų padėsime ir tiems, kurie dėl mūsų kovoja pačiose pirmose pandemijos fronto eilėse – medikams, policijos pareigūnams, socialiniams darbuotojams ir daugeliui kitų“, – sako Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia