13.3 C
Kėdainiai

Krakių gimnazistai paminėjo „Balanos gadynės“ 90-etį

Naujausios naujienos

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos bendruomenė  turi gražią tradiciją – kasmet, kai tik yra galimybės, gruodžio mėnesį susirinkti į liaudišką vakaronę. Jos metu  paminimas M. Katkaus gimtadienis.

Šįmet krakiškių vakaronė buvo itin šventiška, nes jie paminėjo M. Katkaus knygos „Balanos gadynė“ 90-metį. Renginys subūrė visą bendruomenę, mat mokytojai ir mokiniai turėjo užduotis, kurias puikiai atliko.

Pradinių klasių mokiniai sugrįžo į balanos gadynę kartu su Krakių kultūros centro folkloriniu ansambliu „Smilgelė“ (vad. Jūratė Gudliauskienė).

Vyresnių klasių mokiniai žaidė Mikalojaus Katkaus aprašytus žaidimus, ėjo ratelius, dainavo liaudiškas dainas ir šoko liaudiškus šokius. Tačiau liaudiškai  – nereiškia senoviškai. Mokiniai paneigė nuomonę, kad šiuolaikiniam jaunimui visiškai neįdomus krašto kultūrinis paveldas. Jie parodė, kaip įdomiai ir viliojančiai, naudojant informacines technologijas ir šiuolaikinius muzikos instrumentus, galima susipažinti su lietuvių liaudies tradicijomis, tarme ar dainomis.

Vakaronės metu buvo peržiūrėtas pačių gimnazistų kurtas filmas apie M. Katkų. Vaikai aiškinosi, kodėl gimnazijai suteiktas Mikalojaus Katkaus vardas, ką reiškia ,,gadynė“ ir „balana“.

Gimnazijos bendruomenė džiaugėsi, kad jų šventę aplankė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Mikalojaus Katkaus aprašytų Ažytėnų kaimo ūkininkas Šarūnas Šiušė. Džiugino mero palinkėjimai ir dovanos, direktoriaus Alano Magylos šilti padėkos žodžiai,  bendrystės jausmas ir teigiamos emocijos. Liaudiška vakaronė „Balanos gadynei – 90“ – visos gimnazijos bendruomenės bendro darbo rezultatas.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia