13.3 C
Kėdainiai

Kėdainių rajono savivaldybės administracija toliau išaiškina ir drausmina aplinkos teršėjus

Naujausios naujienos

Keisti teršėjų suvokimą pastabomis, pokalbiais ar gražiais pavyzdžiais – ne visada veiksminga, todėl tenka imtis ir baudžiamųjų veiksmų. Visgi  tikslas nėra nubausti kuo daugiau asmenų, o siekiama, kad gyvenamoji aplinka išliktų švari ir gyventojai laikytųsi nustatytos tvarkos. Nepaisant to, net ir akivaizdžiai matomos vaizdo stebėjimo kameros neatbaido gyventojų ne vietoje palikti atliekas.

Savivaldybė dalijasi aplinkos teršėjų vaizdo įrašais ir tikisi, kad tokios priemonės padės sudrausminti miestiečius, kurie nesilaikydami numatytos tvarkos prikrauna bendrojo naudojimo konteinerius ar užverčia šalia jų esančią teritoriją  didžiagabaritėmis ir kitomis atliekomis.

Prie konteinerių besimėtantys seni baldai, buitinė technika, statybinės medžiagos ne tik bado akis, bet  didelių gabaritų atliekos yra pavojingos, todėl joms čia – ne vieta.

ATKREIPIAME DĖMESĮ, kad LR Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnis nustato, kad savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia  baudą nuo 30,00 iki 140,00 eurų. Šis nusižengimas padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140,00 iki 600,00 eurų.  

Primename gyventojams, kad didelių gabaritų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai) iš rajono gyventojų iki 500 kg didelių gabaritų atliekų ir iki 5 vienetų padangų priimama nemokamai. Tel. 8 682 55 784. Nuo bendro naudojimo konteinerių mieste didelių gabaritų atliekos surenkamos pagal grafiką.

Plačiau apie atliekų surinkimą (www.kedainiai.lt – gyventojui – atliekų tvarkymas – atliekų surinkimo grafikai).

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus galima pranešti 112, pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba  e. p. viesojitvarka@kedainiai.lt

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia