18.3 C
Kėdainiai

Karantino laikotarpių medžioklių rekomenduojama neorganizuoti

Naujausios naujienos

Lietuvoje dėl COVID-19 paskelbus karantiną, Aplinkos apsaugos departamentas įspėja: nors medžioklės nėra uždraustos, svarbu apgalvoti, ar tikrai verta šiuo metu jas organizuoti. O jei medžioklė vyksta, privaloma imtis visų saugos priemonių.

Karantino laikotarpiu draudimo šalyje medžioti nėra, taigi per medžioklę privaloma laikytis visų karantino režimo reikalavimų: stengtis nekontaktuoti su kitais žmonėmis, dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, laikytis saugaus atstumo nuo kito žmogaus, laikytis asmens higienos.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas sako, kad esant tokiai padėčiai būtina laikytis ne tik privalomųjų nurodymų, bet ir atkreipti dėmesį į rekomendacijas. „Taigi kiekvienas medžiotojas, ypač medžioklės vadovas, pirmiausia turi pasverti visus už ir prieš ir tik tada spręsti, ar medžioklę organizuoti, ar ne. Mes visi turime būti sąmoningi, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Juk kalbame ne tik apie tai, kiek valstybei kainuoja ši pandemija, bet ir apie žmonių mirtis“, – pabrėžia J. Talmantas.

Jo nuomone, kol padėtis tokia sudėtinga, nieko neatsitiks, jei porą trejetą savaičių nebus medžiojama, tad Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija ir savo svetainėje medžiotojams ir medžioklių organizatoriams rekomenduoja karantino laikotarpiu visai nevykdyti medžioklių su varovais.

„Jei neorganizuosime medžioklių, stengsimės būti namuose, mažiau susitikinėti su kolegomis, ir plisti virusui bus mažiau galimybių. Atkreipiu dėmesį, kad dauguma rajoninių medžiotojų ir žvejų draugijų reaguoja į rekomendacijas: vadovai pasiskambina, mes patariam kol kas susilaikyti, ir daugelis supranta grėsmę. Medžioja nebent vienetai, o medžioklės su varovais   beveik ir nevyksta“,

Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas pastebi, kad medžioklė nėra renginys – tai ūkinių priemonių dalis, laukinių gyvūnų populiacijos reguliavimas, todėl ji ir nėra uždrausta.

„Populiacijos gausumas tiesiogiai susijęs su žvėrių daroma žala, tad uždraudus vieną ar kitą medžioklės būdą tektų ir atsakomybė už žvėrių daromą žalą. Vis dėlto gausumą reguliuoti galima įvairiais būdais, tai ir medžioklė sėlinant, tykojant ir pan., todėl tai padaryti gali ir penkių žmonių grupė“, – mano  R. Ribačiauskas.

Jo pastebėjimu, kadangi medžioklėse su varovais dalyvauja daug žmonių, laikytis visų saugumo reikalavimų  neįmanoma – nori nenori atsiranda artimesnis kontaktas. Be to, ta pati problema kyla ir dorojant žvėrį.

Aplinkos apsaugos departamentasatkreipia dėmesį, kad asmenys turi atidžiai sekti galiojančius reikalavimus ir apribojimus visoje šalyje. Taip pat atidžiai stebėti skelbiamą informaciją atskiruose regionuose ar savivaldybėse. Svarbu per medžioklę laikytis visų nurodytų taisyklių. Organizuojant medžioklę, būtina atsižvelgti į reikalavimus ar draudimus, taikomus renginiams ir susibūrimams.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia