0.9 C
Kėdainiai

Kaip paprikos padeda išlikti sveikiems?

Naujausios naujienos

Specifinio kvapo ir skonio paprikas mėgsta tikrai ne visi. Tikrai ne retas valgytojas rauko nosį atradęs paprikos gabalėlį salotose, sriuboje ar troškinyje. Tačiau taip elgiasi tikriausiai todėl, kad nežino, jog paprikos labai sveikos ir naudingos žmogaus organizmui. Šios daržovės savyje slepia neįtikėtinai daug vitaminų, antioksidantų ir mineralų, kurie padeda apsisaugoti nuo daugelio ligų ir gal net numesti keletą kilogramų. 

Didina laimės hormonų lygį 

Paprikose gausu vitamino B6, kuris padidina serotonino ir norepinefrino (kartais vadinamų laimės hormonais) lygį. Didelė šių hormonų koncentracija susijusi su geresne nuotaika, didesniu energijos lygiu ir geresne dėmesio koncentracija. Tad valgydami daug paprikų būsite geros nuotaikos ir energingesni. 

Teigiamai veikia kraujagysles 

Reguliariai valgydami saldžiąsias raudonąsias paprikas neturėsite bėdų dėl padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje, nes jos teigiamai veikia kraujagysles, mažina cholesterolio kiekį bei saugo nuo mažakraujystės. 

Puoselėja odą ir stiprina imunitetą

Paprikos savyje sukaupusios saugo didelę vitamino C koncentraciją (vienoje paprikoje yra net 137 mg vitamino C, o tai daugiau nei rekomenduojama dienos norma). Na, o vitaminas C ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir skatina kalogeno gamybą odoje bei padeda gerinti jos būklę. Jei paprikas valgysite reguliariai, jos gali jums padėti sulėtinti odos senėjimo procesus ir net sumažinti odos vėžio riziką.

Tinkamas užkandis laikantis dietos 

100 gramų saldžiosios paprikos yra vos 28 kalorijos. O kadangi šiose daržovėse gausu naudingų medžiagų ir beveik nėra kalorijų, jos kaip tik pats tas užkandis besilaikantiems dietos ir norintiems sumažinti kūno apimtis. 

Tinka ir aštrios 

Chalapos arba jalapenai ne ką mažiau išsiskiria savo skoniu ir naudingosiomis savybėmis nei jų sesės saldžiosios paprikos. Tad į savo kasdienį racioną neprošal būtų įtraukti ir šiek tiek aštrumo. 

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia