Samanų, kerpių ir dumblių atsiranda pavėsingose, užmirkusiose, rūgščiose dirvose, per trumpai kerpamose, azotu netręšiamose, nupjauta žole mulčiuojamose, nevėdinamose vejose. Pašalinus šiuos priežiūros trūkumus, samanos išnyksta.
Norint greitai išnaikinti samanas, reikia naudoti specialias azotines trąšas su geležimi, samanų naikiklius. Parudavusios samanos išgrėbiamos, veja kalkinama dolomitmilčiais (200 g/m2 kas trejus metus arba po 50 g/m2 kasmet), jeigu reikia, atsėjami išretėję plotai.
Lengviausias būdas kovoti su samanomis yra rankinis jų nužudymas. Piktžolių šaknų sistema yra trumpa, todėl ją lengva pašalinti. Norėdami pagerinti vejos būklę, jūs turite vaikščioti ant paviršiaus su grėbliu…
Prevencinė priemonė prieš samanas yra aeracija, kuri leidžia žolėms tankėti. Jeigu veja yra reta, ją būtina atsėti ir patręšti. Jeigu matome, kad dirvožemis yra drėgnas arba paviršius sumindytas, reikėtų su šake prapurenti dirvožemį, kad oras patektų giliau, vanduo pradėtų judėti, kad sumažintume mirkimą ir pasišalintų drėgmės perteklius.