13.3 C
Kėdainiai

Grįžti į kilmės šalį norintiems migrantams bus teikiama 300 eurų parama

Naujausios naujienos

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pasirašė įsakymą dėl užsieniečių savanoriškos grįžimo į kilmės šalį. „Neteisėta migracija su kuria susiduria Lietuva – tai išbandymas mums visiems ir visi kartu saugodami mūsų valstybės nacionalinius interesus privalome rasti geriausius sprendimus. Migrantų teisių užtikrinimas lemia ne tik pasitikėjimą Lietuvos institucijomis bei tarptautinėmis organizacijomis, bet taip pat ir ekonomiškai naudingą ir racionalų valstybės lėšų naudojimą“, –  teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Siekiant efektyvesnio užsieniečių, neteisėtai kirtusių Lietuvos valstybės sieną, grąžinimo į kilmės šalį, įsakymu trumpinami procedūriniai terminai, nustatyta paramos savanoriškai grįžti užsieniečiams teikimo tvarka.  Atsižvelgus į šią tvarką Valstybės sienos apsaugos tarnyba bei Migracijos departamentas galės teikti paramą savanoriškai grįžti į užsienio valstybę užsieniečiui, kuris pateiks prašymą leisti savanoriškai grįžti į užsienio valstybę, prašys skirti jam paramą ir bendradarbiaus su kompetentingomis institucijomis grąžinimo klausimais. Užsienietis bus  informuojamas apie galimybę pateikti prašymą savanoriškai grįžti, o prašymą galės pateikti Migracijos departamento ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojams. Užsieniečiui, kuris pageidauja savanoriškai grįžti į savo kilmės valstybę, bus įgyjami kelionės į užsienio valstybę bilietai ir išmokama vienkartinė 300 eurų piniginė išmoka. Vienkartinę piniginę išmoką išmokės Migracijos departamentas ar Valstybės sienos apaugos tarnyba – grynieji pinigai užsieniečiui bus išduodami pasirašytinai pasienio kontrolės punkte užsieniečio grąžinimo į užsienio valstybę dieną.

Pažymėtina, kad lėšos, kurios būtų išleidžiamos priverstiniam grąžinimui organizuoti ir sulaikytų migrantų išlaikymui, maitinimui, bylų nagrinėjimui, tapatybės nustatymui, palydai bei administraciniam aparatui, yra sutaupomos. Migrantas turėdamas teisę į savanoriško grįžimo pagalbą gali grįžti namo netrukus po sprendimo priėmimo. Tuo tarpu priverstinis grąžinimas gali trukti ne vieną mėnesį.

Savanoriško grįžimo su pagalba ir reintegracijos projektą iš Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo vykdo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras, kuris užsieniečiui, pageidaujančiam savanoriškai grįžti į kilmės valstybę, moka vienkartinę pagalbą pinigais – 200 eurų, taip pat gali teikti reintegracijos pagalbą – skirti iki 1500 eurų paramą smulkiam verslui steigti ar vystyti, plėsti, įrangai ir (ar) įrankiams įsigyti, įsidarbinimui, profesiniam mokymui, kvalifikacijos kėlimo kursams ir kt. Tokia reintegracijos pagalba teikiama ne ilgiau kaip 12 mėnesių nuo užsieniečio grįžimo į kilmės valstybę.

Per praėjusią parą, nuo sekmadienio vidurnakčio iki pirmadienio, Lietuvos pasieniečiai į Baltarusiją grąžino 150 asmenų, bandžiusių pereiti valstybės sieną neleistinose vietose.  Į Lietuvą trečią parą iš eilės neįleistas nė vienas neteisėtas migrantas.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4112 migrantų.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia