test
17.3 C
Kėdainiai

Daugiabučių namų gyventojų dėmesiui – informacija apie bendrijų pirmininkų ir valdybų kadencijų laikotarpį

Naujausios naujienos

Kėdainių rajono savivaldybės administracija, vykdydama jai teisės aktais priskirtas funkcijas, primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo (toliau – Bendrijų įstatymas) 14 straipsnio 2 dalimi, bendrijos pirmininką renka ir iš pareigų atšaukia, tvirtina bendrijos pirmininko pareigybės aprašymą ir nustato bendrijos pirmininko darbo užmokestį bendrijos narių visuotinis susirinkimas (įgaliotinių susirinkimas) bendrijos įstatuose nustatyta tvarka 3 metų laikotarpiui. Bendrijų įstatymo 15 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad bendrijos valdybą renka bendrijos narių visuotinis susirinkimas bendrijos įstatuose nustatytam, bet ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui.

Taip pat primename, kad duomenis apie bendrijos valdymo organų (pirmininko ir/ar valdybos) išrinkimą ir/ar perrinkimą naujai kadencijai privaloma įregistruoti ir/ar perregistruoti valstybės įmonės Registrų centro Juridinių asmenų registre.

Pažymime, kad iki bendrijos pirmininko ir/ar valdybos kadencijos pabaigos bendrijos narių visuotinis susirinkimas turi išrinkti naują bendrijos pirmininką ir valdybą. Pasibaigus bendrijos pirmininko ir/ar bendrijos valdybos narių kadencijaibendrijos narių visuotinio susirinkimo šaukimo ir organizavimo iniciatyvos teisę turi daugiau kaip ketvirtadalis bendrijos narių, kurie bendrijos narių visuotinį susirinkimą organizuoja Bendrijų įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyta tvarka.

Kilus klausimų, galite kreiptis į Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyrių, tel. (8 347) 44214.

Taip pat galite pasinaudoti nemokama teisine pagalba, teikiama Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriuje, tel. (8 347) 69570.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia