test
17.3 C
Kėdainiai

Dantų balinimo ABC

Naujausios naujienos

Dantų geltonavimas – natūralus procesas, bet tai nereiškia, kad negalima jo prilėtinti ar sustabdyti. Kokie įpročiai gali užkirsti kelią pastebimiems dantų spalvos pokyčiams arba padėti susigrąžinti jų baltumą, pasakoja BENU vaistinės ekspertė Ramunė Uosienė.

Išorinių veiksnių kontrolė 

Kasdienė higiena svarbi ne tik dantų sveikatai, bet ir jų išvaizdai. Vienas geriausių būdų pašviesinti dantis, pirmiausia – vengti produktų, kurie natūraliai juos dažytų: raudonas vynas, kava, karis, balzamiko actas ir kt. Juos vartojant reguliariai, pasak vaistininkės Ramunės Uosienės, reikėtų nepamiršti iškart praskalauti burnos dantų skysčiu arba gėrimams naudoti šiaudelį.

„Dantų balinimas – tai normali priežiūros dalis. Tačiau neteisinga galvoti, kad viena ar kita priemonė suteiks staigų efektą. Tai kasdieniai įpročiai, tokie kaip pavartojus dantis dažančius produktus, išskalauti burną balinamuoju skysčiu.

O pradėjus juos balinti specialiomis priemonėmis, reikėtų jas pasirinkti teisingai, nes kitu atveju galima pasiekti ir priešingo efekto. Dantys išbals nenatūraliai, atsiras nepageidaujamų dėmių, o gal net taps perdėtai jautrūs“, – perspėja specialistė.

Balinimas palaipsniui

Pradėti dantų balinimo procesą reikėtų nuo kasdienės dantų pastos. Renkantis ją, vertėtų atkreipti dėmesį į jos stiprumą. Balinanti dantų pasta leidžia užtikrinti dantų šviesėjimą palaipsniui. Tačiau, pasak R. Uosienės, jautresnių dantų turėtojams reikėtų įvertinti ir jos sudėtį.

„Dažniausiai naudojami ingredientai, dedami į balinančią dantų pastą, yra vandenilio peroksidas, švelnios abrazyvinės medžiagos (pvz., silicio dioksidas, dikalcio fosfatas, kalcio karbonatas, natrio metafosfatas, cirkonio silikatas), aktyvuota anglis ar soda. Vis dėlto šie ingredientai dažniausiai veikia tik dantų paviršių ir nebalina viso danties.

Rezultatas priklausys ir nuo pastos stiprumo

Rezultatas priklausys ir nuo pastos stiprumo: kuo aukštesnio abrazyvumo pasta, tuo daugiau nušveičia paviršinių apnašų, bet gali ir daugiau pakenkti“, – akcentuoja BENU vaistinės ekspertė.

Balinančių pastų, kad ir mažo abrazyvumo, R. Uosienė naudoti kasdien nepataria: „Būtų gerai daryti pertraukas ir naudoti pakaitomis su įprastomis.“

Stipresnis efektas ir klaidos 

Siekiant didesnio efekto balinantis dantis namuose, galima įsigyti ir specialių juostelių ar balinimo kapų. Su šiomis priemonėmis dantys pabals net keliais tonais. Bet, kaip primena konsultantė, nereikėtų jų naudoti per dažnai, nes be minėto jautrumo, galima pažeisti ir patį emalį.   

„Renkantis dantų balinimo priemones, reikia įvertinti ir bendrą jų būklę: ar nėra dantenų pasislinkimo, periodontito. Svarbu įsidėmėti ir tai, kad nė viena dantų balinimo priemonė neveikia dantų plombų.  

Vadinasi, pabąla tik natūralūs dantys, o estetinio ar paprasto plombavimo atvejais šios priemonės neveiksmingos ir jų spalva lieka tokia, kokia buvo. Naudojant aukšto abrazyvumo pastą, estetino plombavimo atveju gali atsirasti ir nepageidaujamas matinis efektas“, – akcentuoja R. Uosienė.

Ji primena, kad renkantis priemones, kiekvienu atveju geriausia pasikonsultuoti su specialistu. Jis geriausiai įvertins situaciją ir padės tinkamai pasirinkti, kad norimas efektas būtų pasiektas sveikai ir išliktų ilgiau.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia