2.3 C
Kėdainiai

COVID-19 Naujienos: Apie situaciją Kėdainių ligoninės morge

Naujausios naujienos

Prieš dvi savaites buvo susiklosčiusi tokia situacija VšĮ Kėdainių ligoninėje, kai mirusiųjų buvo daugiau, negu yra vietų Kėdainių ligoninės šaldytuvuose. Patikiname, kad tokia situacija buvo trumpalaikė. Tuo metu (lapkričio 16-21 dienomis) dar neveikė ir Kėdainių krematoriumas. Ir artimiesiems nebuvo galimybių greitai organizuoti palaikų atsiėmimą. Į Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrių vežami sunkūs ir vidutiniškai sunkūs ligoniai iš Kauno apskrities. Būna tokie atvejai, kai nuo koronaviruso mirusio asmens artimieji irgi serga būtent COVID-19 liga arba  yra saviizoliacijoje arba gyvena užsienyje, todėl prašo mirusiųjų kūnus laikyti ligoninės šaldytuvuose kiek galima ilgiau.

Primename jiems,  kad tokiu atveju jie turėtų kreiptis į laidojimo paslaugas teikiančias firmas. Tačiau stengiamasi įvertinti situaciją ir padėti kaip galima tokiu sunkiu metu. Tačiau velionių kūnai tikrai nebuvo laikomi ant grindų – jie buvo laikomi ant vežimėlių ir neštuvų ir tai truko trumpą laiką. Ligoninės personalas pagarbiai elgiasi ir su mirusiais taip pat.

Administarcijos direktorius, ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas  Arūnas Kacevičius susisiekė ir su laidojimo paslaugas teikiančiomis Kėdainių įmonėmis ir perdavė informaciją Kėdainių ligoninės direktoriui Stasiui Skauminui, kad juose yra taip galimybė pasinaudoti šaldytuvus, jei tuo metu yra laisvų vietų.

Savivaldybė taip pat tarpininkavo, kad padėti išnuomoti Kėdainių ligoninei šaldymo treilerį.

Šiuo metu padaryta viskas, kad tokių problemų ateityje nebeturėtų kilti.  

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia