13.3 C
Kėdainiai

Buvusi Josvainių pradinė mokykla atgimsta naujam gyvenimui

Naujausios naujienos

Kovo 14 dieną rajono meras Valentinas Tamulis lankėsi Josvainių moterų klubo „Aušra“ atnaujintame pastate.

Kampų seniūnaitijos seniūnaitė, Josvainių moterų klubas „Aurša“ pirmininkė, Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė, Maltos ordino pagalbos tarnybos Kėdainių grupės vadovė Aušra Vaidotienė aprodė buvusios pradinės mokyklos pastato atnaujinimo darbus. Buvusi mokykla atgimsta kaip turistinis-edukacinis ir viešųjų paslaugų centras su modernia gamybine virtuve, edukacine sale bei apgyvendinimui skirtomis patalpomis.

Pagal teikiamą vietos projektą „Parama smulkių veiklos vykdytojų bendradarbiavimui organizuojant bendrus darbo procesus ir dalijantis infrastruktūra bei ištekliais ir siekiant plėtoti su kaimo turizmu susijusias turizmo paslaugas ir (arba) vykdyti jų rinkodarą“ (kodas LEADER-19.2-16.3) bendradarbiaujant su Josvainių seniūnijos įvairių sektorių dalyviais įkurti turistinių-edukacinių ir viešųjų paslaugų centrą, kurio pagrindiniai uždaviniai yra padidinti Josvainių krašto patrauklumą ir žinomumą, sukuriant turistinių – edukacijų bei kulinarinio paveldo turistinius maršrutus. Reprezentuoti Kėdainių smulkius vietos gamintojus, patalpose įrengiant prekybos vietą – krautuvėlę, sukurti pareigybių funkcijas ir įsteigti tris darbo vietas.

Įgyvendinus projektą bus organizuojamas viešasis maitinimas, vyresnio amžiaus vienišų senelių maitinimas, įrengta krautuvėlė prekybai vietiniais gaminiais ir pagamintais maisto produktais, vyks edukacinė veikla.

Pagrindinis šio projekto tikslas – sustiprinti Josvainių, kitų aplinkinių Kėdainių rajono seniūnijų vietos produkciją, bendradarbiauti tarpusavyje bei geriau panaudoti bendrus gamtinius, kultūros, kulinarinio paveldo, kitus turizmui skatinti tinkamus resursus. Norima didinti ekonominę veiklą pritraukiant pajamas iš turistų srautų, kuriant daugiau šiuolaikiško kokybiško turizmo turinio, produktų ir novatoriškų paslaugų, didinant smulkių gamintojų ir paslaugų teikėjų pardavimo pajamas, pagerinti vietos gyventojų gyvenimo kokybę – teikiant viešojo maitinimo paslaugas.

Nors ir atlikta nemažai darbų, bet yra ir trūkumų, kuriuos norisi išspręsti. Šiuo metu buvusios pradinės mokyklos pastato atnaujinimo darbai atlikti vidinėje dalyje, bet fasadinė dalis vis dar prašosi sutvarkymo ir atnaujinimo.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, susipažinęs su projektu, sakė, kad bandys spręsti, kaip galima prisidėti prie šio projekto užbaigimo.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia