0.9 C
Kėdainiai

Bendravote su sergančiuoju? Kaip elgtis?

Naujausios naujienos

Vis daugiau žmonių, kurių aplinkoje serga šeimos nariai, draugai, kaimynai, kolegos, todėl natūraliai kyla klausimai: kaip gi Jums elgtis, ypač jeigu žinote, kad buvote šalia sergančiojo ar bendravote su juo.

Jeigu NVSC specialistas tirdamas židinį nustato, kad Jūs esate sąlytį su sergančiuoju turėjęs asmuo, Jums atsiunčiama SMS žinutė, kurioje nurodoma, kad turėjote sąlytį ir kad turite izoliuotis ir koks jums taikomas izoliacijos terminas. Žinutėje informuojama, kad galite sutrumpinti izoliavimosi terminą, jei ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną, atliksite tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti. Žinutėje taip pat bus nuoroda į anketą, kurią turėtumėte užpildyti, kad gautumėte nedarbingumo pažymėjimą ir būtumėte užregistruotas tyrimo dėl COVID-19 ligos atlikimui.

Jeigu jūsų atlikto tyrimo rezultatas neigiamas, pildykite prašymą sutrumpinti izoliavimosi terminą https://bit.ly/3jYB5dl. Elektroniniu paštu atsiunčiama žinutė apie tai, kad Jums sutrumpintas laikas. Jeigu žinutės nesulaukiate tą pačią dieną, laikoma, kad izoliacijos terminas Jums vis tiek sutrumpinamas nuo tos dienos, kai gavote neigiamą tyrimo rezultatą.

Prašymų ar pranešimų formas, kurias reikia pildyti, ir platesnę informaciją raiste čia https://bit.ly/3l26Kf5

Procesas tiksliai apibrėžtas https://bit.ly/3oWzs3f.

Jeigu jaučiatės neramiai dėl to, kad bendravote su sergančiuoju, tačiau negaunate jokių žinių iš institucijų, geriau izoliuokitės 14 dienų, dirkite nuotoliniu būdu ir stebėkite savo sveikatą.

Visada galite konsultuotis tel. +370 526 49676.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia