0.9 C
Kėdainiai

Atėjus vasarai, vaikai lieka „ant ledo“

Naujausios naujienos

Ar tikrai šioje valstybėje visi pamiršo apie vaikus ir jų sveikatą?

 Artėja vasarą – vaikų atostogų metas. Šiais metais kiekviena šeima iš jos tikisi ypač daug. Tačiau, deja… Atrodo, kad nepaisant fizinės ir emocinės sveikatos specialistų perspėjimų dėl drastiškai pablogėjusios vaikų sveikatos – išaugusio nerimo, streso, depresijos, prarastų gyvo bendravimo įgūdžių, savivertės ir empatijos – Vilniuje ir kituose „juodosios zonos“ miestuose jie ir vėl liks „ant ledo“.

Karantino ribojimai sostinėje atlaisvinti daugumai – įmonėms, parduotuvėms, restoranams, kelionių organizatoriams… tačiau tik ne vaikams.

Stovyklos, būreliai, sporto ar menų mokyklos, visas neformalusis ugdymas vaikams vis dar lieka uždarytas. Ar atsivers – neaišku.

„Sostinės vaikai, išsiilgę gyvo bendravimo, su nekantrumu laukia duris atversiančių būrelių ir stovyklų, – teigia Lietuvos vaikų ir jaunimo centro direktorius Vadas Jankauskas. – 2021 m. kovą surengtos LVJC lankytojų apklausos duomenimis, dauguma šeimų nori ir labai laukia, kada jų vaikai galės grįžti į gyvą – kontaktinį ar bent mišrų ugdymą šiame centre. Saugumo reikalavimai jau nieko nebegąsdina – ir vaikai, ir visas personalas juos išmoko kaip penkis pirštus ir jų stropiai laikosi“.

Valdo Jankausko, didžiausio sostinėje vaikų centro vadovo nuomone, nuotolinio gyvenimo pasekmes visi jausime dar ilgai. Net ir pasibaigus karantinui bei grįžus į įprastą gyvenimą problemos staiga neišnyks – metus nuotoliniu būdu bendravę vaikai atprato kalbėtis gyvai, jiems smarkiai trūksta empatijos.

Deja, naujasis karantino laisvinimo įrankis – Galimybių pasas – būrelių išsiilgusiems vaikams taip pat nepalankus. Jis suteiks galimybę vaikams iki 16 metų lankytis kavinėse, koncertuose, renginiuose, tačiau būrelio duris paliks užvertas.

 Neformaliojo švietimo organizatorių situacija – ant katastrofos slenksčio

Būrelių, stovyklų organizatoriai jaučiasi visiškai pamiršti. Jiems draudžiama veikti.

Tikėtina, kad didelė dalis privataus sektoriaus po priverstinės metų ar pusantrų pertraukos apskritai nebepajėgs atsidaryti. Kiti palikti nežinioje – visiškai neaišku, ar jiems bus leista atsidaryti vasarą.

„Nors atverti stovyklų duris vaikams planuojame kiek daugiau nei po mėnesio – birželio antroje pusėje, nežinome, ar galėsime tai padaryti. Vaikai mums svarbūs, verčiamės dėl jų  per galvą, tačiau bijome, kad mūsų planai gali likti tik gerais norais“, – nuogąstavimais dalinasi Valdas Jankauskas.

 Primename, kad neformaliojo švietimo veikla nuo 2020 m. spalio mėn. buvo apribota, nuo 2020 m. lapkričio mėn. – nukelta į nuotolį ar sustabdyta.

Šiandien, 2021 m. gegužės 13 d., dar nėra aišku, kada sostinės stovyklos ir būreliai galės atverti duris vaikams.

Jūratė Janavičienė

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia