13.3 C
Kėdainiai

Apželdinimas prie tvoros: kokius augalus pasirinkti?

Naujausios naujienos

Dažnai iš tvoros tikimasi, jog ji atliks pagrindinę funkciją – aptverti teritoriją ir ją apsaugoti nuo pašalinių akių. Tačiau kai kuriems tvora gali būti ir dar viena kiemo eksterjero detalė. Ją pagražinti gali padėti tvoros apželdinimas. Daugeliui tvorą nusprendus apželdinti pirmą kartą, kyla klausimas, kokius augalus reikėtų pasirinkti. Tai gali būti tiek vienmečiai, tiek daugiamečiai augalai, kurie savo lapija, žiedais ar vaisiais papuoš, pagražins jūsų aplinką. 


Kaip apsispręsti? 

Jei dar nežinote, kas jums labiausia tiktų ir ar tvoros apželdinimas yra geriausias sprendimas, kuris „prigis“ ilgam laikui, iš pradžių pabandykite tvorą apželdinti vienmečiais augalais. Jie ne tik papuoš aplinką, bet ir padės paslėpti ne tik tvorą, bet ir šalia esančius vamzdžius ar nepatrauklius statinius. Taip pat galite pabandyti tvorą apželdinti valgomus vaisius turinčiais augalais, pavyzdžiui, vynuogėmis. Tik turėkite omenyje, kad jiems reikės atramų. Mėgstantiems išskirtinumą geriausia rinktis ryškesnius augalus. Dekoratyvinę funkciją puikiai atlieka lobija, išskirtinai atrodo pupuolė, kuri tvorą papuoš ilgomis ankštimis. 


Populiariausi augalai 

  • Lapagerija – šis augalas pasižymi labai gražiais raudonais žiedais, todėl tikrai papuoš jūsų tvorą. Be to, Lietuvos klimatas augti jam yra itin palankus, todėl augalas nereikalaus ypatingos priežiūros. 
  • Vijokliniai sausmedžiai. Jie ne tik dailiai puošia tvorą, bet ir skleidžia nuostabų aromatą. Jie taip pat vertinami dėl savo vešlios lapijos, todėl pasitarnaus norintiems, kad tvora nepaliktų vietos kaimynų ar praeivių akims. 
  • Vinvyčiai – ryškūs augalai, kurie savo spalvomis džiugina visus metus. Ypač dailiai vinvyčiai atrodo rudenį, kai nusidažo įvairiomis soalvomis bei tvorai suteikia daugiau žaismingumo. 
  • Paprastoji gebenė. Šis augalas prie tvoros sukibs savo ūgliukais, todėl atrodys išties įspūdingai. Svarbiausia, kad paprastoji gebenė turėtų pakankamą atramą, kuri padėtų jai gerai prisitvirtinti. 
  • Ilgakotis dygmoliūgis padės paslėpti medinę tvorą. Jei tvora nėra pastatyta pavėsyje ir jis gaus pakankamai saulės bei šilumos, augalas ją padabins vešliais lapais. Panašiai gali atrodyti ir raukšlėtasis svaidenis, afrikietiškas agurkas ar ilgamoliūgis. 


Tvorų apželdinimo metodika

Kad augalai gerai įsitvirtintų ir augtų pagal planą, svarbu išmanyti tvorų apželdinimo metodiką. Pavyzdžiui, vijokliniai augalai „lipa“ į viršų ir prisitvirtina orinėmis arba pridėtinėmis šaknimis, todėl jiems būtina pakankama atrama ir tinkamas atraminių taškų kiekis. Medinės atramos arba špagato siūlai reikalingi tik jauniems augalams, kurie vėliau jau patys prikimba prie paviršiaus ir gali augti patys. Labai svarbu, kokioje vietoje stovi jūsų tvora. Jei tai pavėsis ar tvora nukreipta į šiaurę, reikėtų ją apželdinti stipriais, šalčiui atspariais augalais, pavyzdžiui, gebene arba sausmedžiu. 


Jei tvorų apželdinimas ar sodininkystė – jums nauja ir mažai pažįstama sritis, geriausia konsultuotis su specialistais. Jų atliekami apželdinimo darbai bus kokybiški, specialistai atrinks tinkamiausius augalus ir papasakos viską apie jų priežiūrą.

Komentarai

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia